TP Taşıt Tanıma

TÜRKİYE PETROLLERİ TAŞIT TANIMA İLE KAZANIN

Türkiye Petrolleri’nin güvencesi ve yaygın hizmet ağıyla Taşıt Tanıma hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Akaryakıt giderlerinizi kontrol altına alın, cazip indirimlerden yararlanın. İstasyonda vakit kazanın, muhasebe işlemleri ve ödemelerinizi, kısacası hayatınızı kolaylaştırın.

TP TAŞIT TANIMA NEDİR?

TP Taşıt Tanıma, şirketinize ait araçlarınızın Türkiye Petrolleri istasyonlarından otomatik olarak, para ödemeden ve fatura almadan yakıt almalarını sağlayarak taşıtın kilometresi ile birlikte dolum bilgilerini elektronik ortamda müşteriye ulaştıran bir sistemdir. Bu sistem yardımı ile şirketler ya da kişisel kullanıcılar akaryakıt giderlerini eksiksiz kontrol edebilmektedir.

TP TAŞIT TANIMA MONTAJI NASIL YAPILIR?
Türkiye Petrolleri yetkilileri ile yapılacak görüşme neticesinde imzalanan anlaşmanın ardından araçlara montajı yapılacak cihazlar Türkiye Petrolleri tarafından müşteriye kargo yolu ile gönderilir. Cihazların araçlara montajı Türkiye Petrolleri çözüm ortağı TURPAK yetkili servislerince gerçekleştirilir. Montajın tamamlanmasının ardından bilgiler Türkiye Petrolleri’ne ulaştırılır ve gerekli aktivasyon işlemi gerçekleşir.

TP TAŞIT TANIMA NASIL ZAMAN KAZANDIRIR?
İNTERNET aracılığıyla şirketinizin akaryakıt yönetimiyle ilgili aşağıda belirtilen işlemleri bilgisayarınızdan hızlıca yapabilirsiniz.

•Araç bazında limitlendirme ve raporlama
• Departman bazında limitlendirme ve raporlama
• Tüm araçları limitlendirme ve raporlama
• Fatura Raporları
• Araç, Departman ve Filo bazında tüketim raporu
• Aktif araç listesi
• Departman araç listesi
• Araç ilave formu
• Departman değişikliği ve araç bilgileri güncelleme
• Ürün değişikliği

TP TAŞIT TANIMA NASIL ÇALIŞIR?
Türkiye Petrolleri istasyonuna giren TP Taşıt Tanıma logolu araç, TP taşıt tanıma sisteminden dolum yapacağını görevliye bildirir. Pompa tabancasının ucuna monte edilmiş anten, aracın deposuna takılmış diğer anten yardımıyla araç hakkındaki tüm bilgileri alarak istasyonda bulunan TP taşıt tanıma kontrol merkezine gönderir.

TP TAŞIT TANIMA istasyon kontrol ünitesi gelen bilgiyi okur ve söz konusu aracın sistemdeki kaydını kontrol eder ve dolum için onay verir. Dolum tamamlandığında TP Taşıt Tanıma istasyon kontrol ünitesi, dolum ile ilgili tüm detayları içeren 3 nüsha bir çıktı alır. Bilgi fişinde aracın ait olduğu firma, aracın cinsi, aracın plakası dolumun hangi istasyonda ve ne zaman yapıldığı, dolum anındaki kilometre bilgisi belirtilir. Araç sürücüsü fiş fatura almadan ve nakit ödeme yapmadan istasyondan ayrılır.

TP TAŞIT TANIMA ile yapılmış tüm işlemler günün belirli saatlerinde elektronik olarak Türkiye Petrolleri merkezine aktarılır ve burada toplanan bilgiler belli periyotlarda tahsilat yapılması için anlaşmalı bankaya aktarılır. Faturalama Türkiye Petrolleri tarafından her ayın 15. ve son günü yapılır. Faturalamayı takip eden 10. gün anlaşmalı bankalarda tanımlanmış olan Doğrudan Borçlanma Hesabı’ndan otomatik olarak tutar tahsil edilir.

Paylaş:
Etiketler:

En Ucuz

Benzin
Motorin
LPG
,
,
,
Sizin İçin En Ucuz Yakıt Nerede? Tüm Şehirler